Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pardubický kanonýr Jan Čaloun ve finále procitl, udržuje normu gól na zápas

P a r d u b i c e  -  Je ústřední postavou hokejových Pardubic ve finále extraligy. Útočník Jan Čaloun v sobě znovu našel instinkt střelce. V pěti zápasech dal pět gólů. Naposledy svou mazáckou trefou pod horní tyč na 3:0 v polovině zápasu vyhnal z branky gólmana Tomáše Dubu a rozhodl o tom, že Pardubice snížily stav finálové série na 3:2

"Neberu to tak, že bych rozhodl zápas," prohlásil Jan Čaloun.

Ale vaše branka byla klíčová, ne? Vystřídal po ní první brankář Sparty Tomáš Duba.
Nesledujeme, jestli jsme vystřídali Tomáše Dubu. My se snažíme zápas vyhrát, podat maximální výkon a ty zápasy z dobré defenzívy zvládnout. A to, jestli jsme vystřídali Tomáše, nesledujeme.

Dobře, ale to, že vyměnili brankáře, pro vás musel být signál, že jsou sparťani nalomení, nemyslíte?
Nalomení… Podívejte se, my jsme prohrávali tři nula na zápasy a teď jsme dokázali dvakrát vyhrát. Jak se říká: v play-off se může stát všechno a my se neohlížíme na Spartu a na Tomáše Dubu, ale na to, abychom podali takový výkon jako v posledních dvou zápasech.

V čem je tedy váš výkon jiný než v prvních zápasech série?
Ty první tři zápasy bych nazval trochu hurá hokejem. Hodně jsme hru otevřeli a to proti Spartě nejde. Má výborné hokejisty jako jsou Hlinka, Hlaváč, Ton. Brejkové hráče. Teď hrajeme jiný styl, víc zezadu. A to přináší úspěch.

Prvních deset minut zápasu vás Sparta přehrávala. Bylo klíčové v této fázi neinkasovat?
Sparta byla ze začátku opravdu hodně aktivní. My se snažili hodně bránit, hlavně abychom nedostali gól. Jsme rádi, že jsme první třetinu nakonec dva nula vyhráli. V kabině byl o přestávce klid, pak jsme přidali třetí gól a to bylo rozhodující.

Stav série jste snížili na 2:3. Už máte v hlavě možný sedmý zápas?
Ten v hlavě opravdu nemáme. Nejprve nás čeká šesté utkání. A to budeme chtít vyhrát. Bude to ale těžké. Sparta má silný mančaft. Ne náhodou se dostala do finále, takže nás nečeká snadná práce.

Působíte při zápasech hodně uvolněně. Nervozitu si už nepřipouštíte?
Je to finále. Nevíme, kolik zápasů se ještě bude hrát. Takže jsme uvolnění. Vyhráli jsme dva zápasy, to z člověka spadne psychická deka. Budeme makat dál. Super je, že se Jánko Lašák  rozchytal. Je to poctivý brankář i na tréninku a přenáší to do zápasů. Teď myslíme jen na další zápas, abychom v něm uspěli. Nechceme prohrát čtyři nula ani čtyři dva. Série ještě nemá vítěze, dokud jeden tým nevyhraje čtyři zápasy.

Váš útok hraje pěkný hokej, navíc je hodně produktivní. Užíváte si finále o to víc?
Určitě. Hodně to dělá Peter Pucher, který je výborný na puku. Má skvělou nahrávku a umí přidržet puk. Libor Pivko zase hraje výborně dozadu. Trénujeme spolu, něco jsme si řekli a postupně se naše souhra zlepšuje. Ale neřekl bych, že se dařilo jen naší lajně. Třetí lajna Ondřej – Miro Hlinka – Anrašovský dala Spartě dva góly. Rozhodující je, že se daří všem pětkám a nejenom naší lajně. Je jedno, kdo góly dá.

zdroj: www.idnes.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář